Štrekaři.cz - logo
MENU
Tereza Hrochová

Tereza Hrochová

Hostem 60. dílu Štrekařů byla (brzy) dvojnásobná olympijská maratonkyně Tereza Hrochová...

Spotify

Tereza Hrochová

 

Olympijský limit? Pro většinu z nás jen celoživotní sen. Pro Terezu Hrochovou už podruhé splněný úkol.

Napoprvé to bylo pro vystudovanou právničku až překvapivě snadné. V květnu 2021 se na uzavřeném dálničním úseku ve Štýrsku postavila na start svého vůbec prvního maratonu. Výsledkem byl nejrychlejší český maratonský debut 2:29:06 a odměnou letenka do Tokia.

Napodruhé měla svěřenkyně trenéra Bartůňka cestu na olympiádu mnohem komplikovanější. Kvůli zpřísnění limitů musela svůj osobák překonat o více než dvě minuty. Jenže se to nepodařilo ani v Hamburku ani ve Frankfurtu a zbýval ji poslední pokus - únorový maraton v Seville.

Do Španělska odcestovala po zdravotních problémech a nejhorší maratonské přípravě v životě. Když si pak v cíli zmáčkla na hodinkách čas 2:26:38, ani nemohla uvěřit tomu, co se právě stalo. Týden před svými osmadvacatými narozeninami si zajistila místo na OH v Paříži.

V rozhovoru s jednou z nejlepších vytrvalkyň české historie probereme, jak těžké je dostat číslo na prestižní světové maratony, proč stále více inklinuje k běhům do vrchu, jestli svému koučovi “kecá” do tréninku, zda už pomalu myslí na život po sportovní kariéře a mnoho dalšího...

 

---------

Foto: Aleš Graf, David Švestka, RunCzech, Soňa Maléterová

Galerie

Komentáře

Pro přidání komentáře je nutné být přihlášen.

...

Další